Bezpieczni na drodze; gr. VI

Od samego początku roku szkolnego przypominamy sobie zasady bezpieczeństwa i dzięki temu, wiemy co robić, by nie narażać się na niebezpieczeństwo. Po zakończeniu tematu dotyczącego bezpiecznego poruszania się w ruchu ulicznym, poprosiliśmy pana policjanta, aby towarzyszył nam podczas ćwiczeń w przechodzeniu przez jezdnię. Po takim spotkaniu jesteśmy pewni, że wiemy bardzo dobrze jak dbać o bezpieczeństwo na drodze.


Dyżury w szatni; gr. VI

Jako 5-latki potrafimy zrobić dużo rzeczy. Jesteśmy coraz bardziej samodzielni, jednak w dalszym ciągu czasami potrzebujemy pomocy. Sami również lubimy pomagać, dlatego bardzo lubimy pełnić dyżury. Dbamy wtedy o porządek, upominamy te dzieci, które o porządek nie dbają, udzielamy rad i pomagamy tym, którzy sami jeszcze nie potrafią wykonać niektórych czynności.


Dyżurni w gr. VI.

Dzieci z grupy VI bardzo chętnie podejmują różne aktywności. Jako 5-latki, dużo już wiedzą i potrafią. W ostatnich dniach świetnie sprawdzają się jako dyżurni na jadalni- sprawnie i szybko rozkładają zastawę i sztućce. Podczas posiłków dbają o to, by nikomu nic nie zabrakło, a także o porządek po skończonym posiłku. Do pełnienia dyżuru dzieci podchodzą z dużym zaangażowaniem i odpowiedzialnością.


Praca z instrukcją w gr. III

Lubimy bardzo być samodzielni i lubimy nowe wyzwania. Dużo radości sprawiają nam zadania, dlatego z zaangażowaniem wykonujemy wszystkie prace plastyczne, a zwłaszcza te w oparciu o instrukcję. Dzięki takiej instrukcji wiemy co nam będzie potrzebne do wykonania pracy, a także w jakiej kolejności wykonywać zdanie, by osiągnąć zamierzony cel.


Nowa szatnia i nowa łazienka

Od początku roku szkolnego nasze przedszkolaki mogą korzystać z nowej szatni, a także nowej łazienki. Zakup sfinansowany został z budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Nasze przedszkole realizuje projekt  edukacyjny „Świadomy przedszkolak”, którego podstawowym celem jest wyposażenie dzieci w podstawowe wartości moralne, społeczne i zdrowotne; propagowanie zdrowego stylu życia bez szkodliwych używek, kształtowanie postaw asertywnych.

Dzięki tym zakupom dzieci będą mogły rozwijać swoją samodzielność, pełnić dyżury, a także kształtować świadome postawy dbania o wygląd i higienę.


Ścieżka sensoryczna


Zabawy na ścieżce sensorycznej.


Ścieżka sensoryczna.

Ostatnio w naszym przedszkolnym ogrodzie pojawiła się ścieżka sensoryczna. Jest to dodatkowe miejsce do fajnej zabawy. Ścieżka sensoryczna to pewnego rodzaju tor przeszkód, którego funkcją jest stymulowanie zmysłu dotyku. Pośrednio wpływa on korzystnie na rozwijanie innych umiejętności, a co najważniejsze – jest świetną zabawą dla wszystkich.


Kącik roślin, ziół w gr. IV.


Zielony kącik, gr. VI.


Propozycje wspólnego spędzania czasu- teatrzyki online 🙂

Propozycje zabaw dla dzieci i rodziców 🙂

Konkurs plastyczny „Najpiękniejszy wianek/stroik wiosenny”

Konkurs plastyczny „Najpiękniejszy wianek/stroik wiosenny” zorganizowany został przez Przedszkole Miejskie nr 8 im. Jana Brzechwy w Kołobrzegu w ramach realizacji projektu „Świadomy przedszkolak” i adresowany był do wszystkich dzieci uczęszczających do placówki.
Celem konkursu było:
– rozwijanie wrażliwości estetycznej, kreatywności oraz wyobraźni,
– rozbudzanie ciekawości poznawczej i samodzielności,
– rozwijanie sprawności manualnej dzieci,
– poznawanie nowych technik twórczych i rozwiązań konstrukcyjnych oraz sposobu ich zastosowania,
Technika wykonania prac była dowolna. Prace należało przesłać droga mailową na wskazany adres. Dzieci wykonywały swoje prace do 12 czerwca 2020r.
W konkursie wzięło udział 3 dzieci. Wszystkie wianki wykonane były z polnych kwiatów i prezentowały się pięknie. Dzieci otrzymały nagrody w postaci książek i dyplomów.
NAGRODZONE PRACE
JAKUB ŁAGÓDKA (Gr I)
PATRYK ŁAGÓDKA (Gr I)
MAJA ANDZIAK (Gr V)


Wiem, co jem- moja zdrowa przekąska.

Serdecznie wszystkim dziękuje za wysłane prace, wszystkie są bardzo pomysłowe i piękne. Cieszę się, że przedszkolaki pamiętają o zdrowym odżywianiu i sprawia im to przyjemność.  Przekąski wyglądają wyśmienicie i przede wszystkim są zdrowe, a praca plastyczna jest pięknie wykonana i również przypomina o tym, że WIEM, CO JEM !!! Wszystkim serdecznie gratuluję. Dyplomy będą czekać, na każdego w przedszkolu .


Propozycje zabaw dla dzieci i rodziców 🙂

Koncert umuzykalniający.

Dnia 02 marca w naszym przedszkolu odbył się kolejny koncert umuzykalniający. Dzieci dowiedziały się kto to jest multiinstrumentalista, usłyszały brzmienie saksofonu, gitary, mini akordeonu i perkusji – świetnie się przy tym bawiąc.


Zajęcia z robotyki w grupie IV.

Pewnego zimowego dnia odwiedził nas pan z robotami. Dowiedzieliśmy się jak nim kierować. Nawet sami mogliśmy zbudować robota według instrukcji a także zaprojektować własne z wykorzystaniem klocków lego. To była bardzo fajna zabawa.

Zajęcia z robotyki w grupie II

Zajęcia z robotyki w grupie V


Propozycje zabaw dla dzieci i rodziców 🙂

Koncert umuzykalniający.

Podczas lutowego koncertu umuzykalniającego, pt. „Kolory w muzyce”, mogliśmy dowiedzieć się, że muzyka może również mieć kolory i kojarzyć się z barwami, a także nastrojami. Panowie muzycy przygotowali dla nas kilka interesujących zabaw, które pomogły nam to zrozumieć. Koncert wszystkim bardzo się podobał.


Zabawy sportowe z Akademią Piłkarską; gr. III

Każdy przedszkolak wie, że ruch to zdrowie. Ostatnio mogliśmy wziąć udział w treningu piłki nożnej, który specjalnie dla nas przygotowali zawodnicy i trenerzy Akademii Piłkarskiej. Wszystkie ćwiczenia były bardzo ciekawe i choć niektóre wyglądały na trudne, doskonale sobie z nimi poradziliśmy. Dzieci, mimo, iż trochę się zmęczyły, to zgodnie stwierdziły, że bardzo dobrze się bawiły.


Czas wolny z dziećmi! Jak spędzić go razem?

Koncert umuzykalniający.

Dnia 13 stycznia, w przedszkolu odbył się kolejny koncert umuzykalniający. Tematem przewodnim był GŁOS – Najpiękniejszy instrument. Dzieci wzięły udział w zabawie muzycznej ukazującej możliwości ludzkiego głosu. Próbowały nawet swoich sił w naśladowaniu odgłosów natury – poszło im nieźle! Ponadto wykonały interesujące ćwiczenia emisyjne i dykcyjne, w które wplecione zostały wiersze J. Tuwima ,,O Panu Tralalińskim”, ,,Spóźniony słowik” oraz ,,Ptasie radio”. 


 Magiczny dywan-grupa IV.

Zabawy na magicznym dywanie zawsze przysparzają dzieciom wiele radości. Dzięki niemu możemy się przenieść w magiczny świat gier. Przedszkolaki wspólnie odkopywały skarby ukryte w piasku, przeskakiwały jak małpka po lianach łapiąc banany, przeciągały linę i odnajdywały tropy zwierząt.


Wizyta grupy IV i VII w straży pożarnej.

W ferie zimowe odwiedziliśmy kołobrzeską straż pożarną. Zwiedziliśmy cały budynek-garaż, miejsce gdzie ćwiczą i odpoczywają strażacy. Weszliśmy do wozów strażackich, widzieliśmy jak szybko panowie gotowi są do akcji. A na koniec przebraliśmy się w stroje strażackie i dowiedzieliśmy się jak zachowywać się w niebezpiecznych sytuacjach. To była wspaniała wycieczka! 


Wycieczka do Straży Pożarnej.

Podczas ferii zimowych dzieci uczestniczyły w wycieczce do Straży Pożarnej. Dzięki temu, mogły zwiedzić remizę, poznać pracę strażaków, a także dowiedzieć się jak dbać o swoje bezpieczeństwo w różnych, codziennych sytuacjach. Panowie strażacy bardzo dokładnie wyjaśnili dzieciom, gdzie można bawić się podczas zimowych szaleństw, a które miejsca są niebezpieczne. Przedszkolaki wiedzą także jakie działania podjąć kiedy jesteśmy świadkami pożaru. To była bardzo miła i wiele ucząca wycieczka.


Od Stycznia do września 2020r. Nasze przedszkole realizuje Projekt edukacyjny „Świadomy przedszkolak.

Profilaktyka, to proces wspierania dziecka w radzeniu sobie z trudnościami zagrażającymi rozwojowi oraz eliminowanie czynników zagrażających zdrowiu. Program profilaktyki przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym. Ma on na celu tworzyć warunki do kształtowania postaw i wartości, ułatwiać dzieciom dokonywanie wyborów, mających znaczenie dla ich obecnego i przyszłego życia, uświadamiać dzieciom zagrożenia, które mogą wystąpić w przedszkolu, domu, na drodze oraz ograniczyć liczbę niebezpiecznych zdarzeń z udziałem dzieci.

Przygotować dzieci do tego, by potrafiły współżyć z innymi, poznawać zasady dbania o własne zdrowie i bezpieczeństwo w sytuacjach. takich, będą mogły się nauczyć, jak radzić sobie z trudnościami,a w okresie dorastania i dorosłości, lepiej radzić sobie z problemami, kryzysami i skutkami spożywania alkoholu . Promować i kształtować zdrowy styl życia.

Program ten ma za zadanie ukierunkowanie dzieci na zdrowy styl życia poprzez aktywność ruchową, promocję zdrowego odżywiania oraz profilaktyki alkoholowej.