”Sport to zdrowie, niech się każdy o tym dowie!” to hasło przewodnie tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Naczelnym celem było wzmożenie motywacji do wyjścia z domu i integracji wokół wydarzeń sportowo-rekreacyjnych oraz aktywizacja ruchowa jak największej liczby osób.

Nasza placówka, podobnie jak w latach ubiegłych, włączyła się w tę akcję.

W dniach 27.05-31.05.2019. w przedszkolu było bardzo „sportowo”. W poniedziałek dzieci uczestniczyły w treningu piłkarskim z trenerem Marcinem. We wtorek wszyscy bawili się z chustami animacyjnymi. W środę Pani Ania przygotowała zabawy taneczne z wykorzystaniem elementów Zumby. W czwartek ogród przedszkolny zamienił się w tor przeszkód. W piątek przedszkolaki biegły po zdrowie- tego dnia obchodziliśmy również Światowy Dzień bez Tytoniu.

Nasze przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczył we wszystkich konkurencjach, zabawach ruchowych i po raz kolejny udowodniły, że są bardzo wysportowane.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację minionego tygodnia.